האמבטיה היא אחד החדרים השימושיים ביותר בכל בית. זה חדר הרחצה והטיפוח האישי. זה המקום בו כל אחד מבני הבית מבקר מידי יום ביומו, ודואג לניקיונו מכל הבחינות. גם מהיבט האלמנטים שבו הוא אחד החדרים המשמעותיים ביותר. הוא מכיל כלים סניטריים ואביזרים שונים שמטרתם היא לאפשר לנו לבצע את הפעולות בנוחות ובנעימות. וגם למראה של האמבטיה יש חשיבות רבה.

חיפוי הקירות והרצפה

כאשר משפצים אמבטיה יש התייחסות לכל חלק ומרכיב בחדר הזה. אחד המרכיבים המשמעותיים הוא הקרמיקה. היות וחדר האמבטיה נועד לשימוש עם מים, חשוב כל כך שכל מה שקיים באמבטיה יתאים לשימוש זה. שכל האלמנטים יהיו עמידים במים ולא יינזקו כתוצאה מחשיפה למים. היות שכך נחפה הן את הרצפה והן את הקירות של חדר האמבטיה בקרמיקה.

איך עושים את זה נכון?

.כדי שהתוצאה תהיה מוצלחת ושימושית, חשוב מאוד לנהל את התהליך נכון, ולבחור בשימת לב רבה את כל המרכיבים והכלים
 
  • בחירת האריחים – בשלב הראשון יש לבחור את האריחים המתאימים לחיפוי הרצפה והקירות. יש להתייחס לשני היבטים. ראשית להתאמה של האריחים לתנאים ששוררים בחדר האמבט. ושנית לעיצוב וצבעים שיתאימו לטעם שלנו. בשלב זה יש להתייחס גם לאיכות האריחים ולעמידות שלהם לאורך זמן בתנאי חדר רחצה. וזאת כדי שנוכל להפיק מהקרמיקה תועלת לאורך זמן, בלי לגלות סדקים או אריחים שחוקים טרם עת.

  • הכנה לריצוף – לפני שלב הריצוף של קרמיקה לאמבטיה ישנו שלב של הכנה, ובו מכינים את השטח לקראת הנחת המרצפות. את זה עושים באמצעות שומשום – אבנים קטנטנות שמהוות בסיס לאריחים.

  • ריצוף – לאחר שהשטח מוחלק ניתן להניח את המרצפות בצורה סימטרית ומתוכננת היטב. כאשר בין אריח לאריח מכניסים מישקים – פוגה. אלו נועדו לשמור על מרחק קבוע בין האריחים של קרמיקה לאמבטיה.
    על חומר ייעודי אותו ממלאים ברווחים שבין האריחים. הוא נועד לשמור על משטח אחיד וללא
  • רובה – לאחר שסיימנו ליישם את אריחי הקרמיקה באמבטיה, יש לעבור לשלב הרובה. מדובר חורים.

  • הדבקה על הקיר – כאשר מדובר על חיפוי קיר יוצמדו האריחים עם חומר ייעודי כמו דבק קרמיקה על הקיר.